Publikacje: Czasopisma pedagogiczne

Czasopisma pedagogiczne Oficyny MM to zawsze aktualne porady prawne omawiające nieustannie zmieniające się przepisy w oświacie. W publikacjach szeroko omawiane są także bieżące trendy z zakresu nowoczesnego zarządzania placówkami oświatowymi. Nasze czasopisma przeznaczone są nie tylko dla dyrektorów szkół i przedszkoli, ale także dla nauczycieli.

Oferowane czasopisma pedagogiczne, dzięki obszernym artykułom tworzonym przez doświadczonych specjalistów oraz pedagogów z długoletnim stażem, są idealnym narzędziem, które pozwoli na zwiększenie efektywności zarówno zarządzania placówką oświatową, jak i realizacji treści programowych.

Metoda projektów dla szkół podstawowych. Klasy 1–3

Metoda projektów dla szkół podstawowych. Klasy 1–3 

z serii „Projekty Edukacyjne” 

to wartościowe kompendium wiedzy na temat metody projektów – jednej z najbardziej efektywnych metod pracy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. W publikacji szczegółowo omówiono zagadnienie od fazy projektowej, poprzez ustalenie harmonogramu, celów, pytań, aż po przedstawienie wyników i ocenę. Przykłady zastosowania metody projektów w klasach początkowych opracowano w sposób zrozumiały i przystępny, ułatwiając jej wykorzystanie nawet przez nauczycieli rozpoczynających przygodę z tym typem zajęć. Metoda projektów inspiruje, rozwija kompetencje i wpiera efektywność pedagogów. 

Publikacja zawiera 20 kart pracy oraz płytę CD z ich wersjami elektronicznymi, praktyczne uwagi i pomysły na szereg projektów edukacyjnych.

 

Sygnał. Magazyn Wychowawcy

„Sygnał. Magazyn Wychowawcy” to miesięcznik dla nauczycieli – pasjonatów, którym zależy na skutecznym i nowoczesnym wychowywaniu oraz nauczaniu dzieci i młodzieży. Jesteśmy po to, aby edukować, informować, a także wspierać środowisko nauczycielskie w całej Polsce.

Publikujemy artykuły, które nie tylko zawierają wiedzę dostarczaną przez specjalistów i ekspertów z różnych dziedzin, lecz także porady i opinie praktyków wzbogacone o przykłady z życia. Nasi czytelnicy otrzymują kompendium wiedzy, doświadczeń, rozwiązań i wskazówek na temat tego, jak radzić sobie z problemami we współczesnej szkole.

Dostarczamy informacji o nowościach, innowacjach edukacyjnych, wskazujemy kierunki rozwoju polskiej i światowej edukacji.

Rozmawiamy z profesorami, ekspertami i specjalistami.

„SYGNAŁ Magazyn Wychowawcy” to również:

  • Dział  „Świat wyjątkowych nauczycieli” stworzony został z myślą o wszystkich nauczycielach: pasjonatach, hobbystach, wyjątkowych w swoich metodach nauczania. To miejsce, gdzie można podzielić się swoją historią, pokazać swoje osiągnięcia, efekty swojej pracy, pochwalić klasą i projektami.
  • Chwila relaksu w Świecie według Sygnału
  • Teczka Nauczyciela – niezbędne narzędzie pracy każdego nauczyciela ((scenariusze lekcji, karty pracy, wzory dokumentów i mnóstwo innych, potrzebnych materiałów gotowych do druku i edycji)

Wybrane Działy:

  • Temat wydania – zawsze na bieżąco, zawsze na czasie!
  • Z każdej strony – wielopłaszczyznowe podejście do tematu ważnego społecznie i edukacyjnie
  • Świat wyjątkowych nauczycieli – prezentacje pedagogów z niecodziennymi osiągnięciami w nauczaniu i wyjątkową pasją
  • Szkoła jutra – najnowsze technologie, systemy i metody w edukacji
  • Doskonalenie i rozwój – coaching i mentoring dla nauczycieli
  • Neurodydaktyka – cykl artykułów o wykorzystywaniu w edukacji wyników badań nad mózgiem
  • Wywiady ze światowej sławy ekspertami

Personel w Oświacie

„Personel w Oświacie” to multimedialna biblioteka wiedzy prawnej i dokumentacji na płycie CD dla osób zarządzających personelem. Zawiera artykuły, aktualne akty prawne, stawki i wskaźniki, porady prawnika, zadania na najbliższe miesiące oraz liczne wzory dokumentów. Dzięki publikowanym na bieżąco aktualnościom umożliwia również śledzenie zmian zachodzących w oświacie. 

Autorzy: specjaliści i doświadczeni pracownicy oświatowi, eksperci z dziedziny prawa i zarządzania placówką.

 

SZKOŁA. Miesięcznik Dyrektora

Zarządzanie szkołą, aktualności prawnooświatowe

„SZKOŁA. Miesięcznik Dyrektora” powstał z myślą o dyrektorach, których celem jest kompetentne i nowatorskie zarządzanie szkołą. Na łamach czasopisma porad udzielają specjaliści z zakresu prawa oświatowego, trenerzy, dyrektorzy z wieloletnim stażem, metodycy, psycholodzy, pedagodzy, terapeuci oraz osoby związane ze środowiskiem szkolnym.

W czasopiśmie „SZKOŁA. Miesięcznik Dyrektora” znajdą Państwo aktualności prawnooświatowe, porady doświadczonych specjalistów, innowacyjne rozwiązania z zakresu zarządzania szkołą i procesów edukacyjnych oraz wywiady z wybitnymi teoretykami i praktykami.

PRZEDSZKOLE. Miesięcznik Dyrektora

„PRZEDSZKOLE. Miesięcznik Dyrektora” to wyjątkowe czasopismo, które zapewni każdemu dyrektorowi – zarówno publicznej, jak i niepublicznej placówki – wsparcie w codziennych obowiązkach.  Można się z niego dowiedzieć, jak kompetentnie zarządzać przedszkolem oraz jak się odnaleźć w gąszczu prawnych zawiłości. W czasopiśmie nie brakuje również pomysłów na innowacyjne rozwijanie placówki, a także porad specjalistów z różnych dziedzin. 

Niezbędnik Dyrektora Szkoły

Tematyka: zadania dyrektora szkoły, awans zawodowy nauczyciela, ewaluacja wewnętrzna, nowy nadzór pedagogiczny

„Niezbędnik Dyrektora Szkoły” to multimedialna biblioteka wiedzy prawnej i dokumentacji dla dyrektorów szkół. Zawiera artykuły, aktualne akty prawne, porady prawnika oraz liczne wzory dokumentów niezbędnych przy zarządzaniu placówką oświatową. Dokładnie omówiono w nim takie zagadnienia jak: zadania dyrektora szkoły, awans zawodowy nauczyciela, nowy nadzór pedagogiczny oraz ewaluacja wewnętrzna.

W jednej publikacji znajdą Państwo wszystkie materiały niezbędne do zarządzania szkołą: procedury i regulaminy, plan nadzoru pedagogicznego, dokumentację z zakresu m.in. ewaluacji wewnętrznej, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i ochrony danych osobowych.

Autorzy „Niezbędnika Dyrektora Szkoły” - eksperci z dziedziny oświaty, prawa i zarządzania placówką - radzą, jak pogodzić ze sobą wszystkie zadania dyrektora szkoły oraz w jaki sposób przeprowadzać nadzór pedagogiczny czy awans zawodowy nauczyciela.

Niezbędnik Dyrektora Szkoły Ponadgimnazjalnej

„Niezbędnik Dyrektora Szkoły Ponadgimnazjalnej” to zestaw artykułów, dokumentów i narzędzi niezbędnych w codziennej pracy dyrektora każdej placówki ponadgimnazjalnej. Program został opracowany przez doświadczonych dyrektorów i specjalistów oświaty, by w praktyczny sposób wspierać funkcjonowanie szkoły. Dla Państwa wygody wszystkie materiały w postaci załączników do artykułów przygotowano w formacie Word i Excel, by można było modyfikować je według własnych potrzeb oraz drukować. 

Ochrona danych osobowych w szkole

„Ochrona danych osobowych w szkole” to kompleksowo opracowany program, przygotowany z myślą o dyrektorach szkół, którzy w natłoku zajęć związanych z odpowiedzialnym prowadzeniem placówki oświatowej, szukają profesjonalnie opracowanych materiałów, regulacji prawnych oraz pomocnych wzorów dokumentów w zakresie ochrony danych osobowych. 

Kontrola zarządcza w szkole

„Kontrola zarządcza w szkole” to kompleksowo opracowany program, przygotowany z myślą o dyrektorach szkół, którzy w natłoku zajęć związanych z odpowiedzialnym prowadzeniem placówki oświatowej, szukają profesjonalnie opracowanych materiałów, regulacji prawnych oraz pomocnych wzorów dokumentów w zakresie sprawowania kontroli zarządczej. 

Pisma, wzory i formularze dla szkół

„Pisma, wzory i formularze dla szkół” stanowią zestaw dokumentów pomagających w kompetentnym zarządzaniu placówką oświatową. Program został opracowany przy udziale doświadczonych dyrektorów i praktyków oświaty, by w przyjazny sposób wspierać prawne aspekty funkcjonowania szkoły. Dla Państwa wygody większość dokumentów została przygotowana w formacie Word, by można je modyfikować według własnych potrzeb. 

Pisma, wzory i formularze dla szkół to publikacja niezbędna w każdej placówce oświatowej, dzięki której z łatwością sporządzą Państwo odpowiednie dokumenty.

Już w sierpniu 2014 nowe zaktualizowane wydanie programu PISMA, WZORY i FORMULARZE DLA SZKÓŁ

Niezbędnik Dyrektora Przedszkola

Tematyka: plan nadzoru pedagogicznego, ewaluacja wewnętrzna, awans zawodowy nauczyciela, zadania dyrektora przedszkola, nowy nadzór pedagogiczny

„Niezbędnik Dyrektora Przedszkola” to multimedialna biblioteka wiedzy prawnej i dokumentacji dla dyrektorów przedszkoli samorządowych. W publikacji dokładnie omówiono takie zagadnienia jak: ewaluacja wewnętrzna, awans zawodowy nauczyciela, plan nadzoru pedagogicznego oraz zadania dyrektora przedszkola. "Niezbędnik" zawiera liczne artykuły, akty prawne, porady prawników, scenariusze zajęć oraz wykazy zadań dyrektora. Zawarte w programie wzory dokumentów, m. in. plan nadzoru pedagogicznego, można dowolnie edytować i drukować, dostosowując je do indywidualnych potrzeb danego przedszkola.

Autorami „Niezbędnika Dyrektora Przedszkola” są specjaliści i doświadczeni pracownicy oświaty z zakresu zarządzania przedszkolem, eksperci z dziedziny prawa oświatowego i wychowania.

Niezbędnik Dyrektora Placówki Niepublicznej. Przedszkole i żłobek

Dokładne omówienie takich zagadnień jak koncepcja pracy i roczny plan pracy przedszkola, awans zawodowy nauczyciela, nowy nadzór pedagogiczny, dofinansowywanie przedszkola i żłobka, nowelizacja ustawy żłobkowej.

„Niezbędnik Dyrektora Placówki Niepublicznej. Przedszkole i żłobek” to multimedialne kompendium wiedzy potrzebnej do profesjonalnego zarządzania placówką niepubliczną, stanowiące dokładne omówienie takich zagadnień jak: koncepcja pracy oraz roczny plan pracy przedszkola, ewaluacja wewnętrzna, nowelizacja ustawy żłobkowej czy nowy nadzór pedagogiczny. Aktualizowany co miesiąc program zawiera szczegółowe informacje z zakresu zarządzania niepublicznymi przedszkolami i żłobkami, porady na temat ich funkcjonowania udzielane przez najlepszych specjalistów z dziedziny prawa oświatowego, a także metodyków, psychologów oraz doświadczonych dyrektorów placówek niepublicznych.

W każdym wydaniu znajdą Państwo m.in.: praktyczne komentarze do przepisów prawa oświatowego, aktualną dokumentację gotową do edycji i druku, wyjaśnienie takich zagadnień jak nowy nadzór pedagogiczny w przedszkolu niepublicznym, koncepcja pracy przedszkola, awans zawodowy nauczyciela, dotacje dla niepublicznych przedszkoli i żłobków, ustawa żłobkowa i jej nowelizacja, a także scenariusze zajęć, roczny plan pracy przedszkola, materiały dotyczące współpracy z rodzicami.

Ochrona danych osobowych w przedszkolu

„Ochrona danych osobowych w przedszkolu” to kompleksowo opracowany program, przygotowany z myślą o dyrektorach przedszkoli, którzy w natłoku zajęć związanych z odpowiedzialnym prowadzeniem placówki oświatowej, szukają profesjonalnie opracowanych materiałów, regulacji prawnych oraz pomocnych wzorów dokumentów w zakresie ochrony danych osobowych. 

Kontrola zarządcza w przedszkolu

„Kontrola zarządcza w przedszkolu” to kompleksowo opracowany program, przygotowany z myślą o dyrektorach przedszkoli, którzy w natłoku zajęć związanych z odpowiedzialnym prowadzeniem placówki oświatowej, szukają profesjonalnie opracowanych materiałów, regulacji prawnych oraz pomocnych wzorów dokumentów w zakresie sprawowania kontroli zarządczej. 

Pisma, wzory i formularze dla przedszkoli

„Pisma, wzory i formularze dla przedszkoli” stanowią zestaw dokumentów pomagających w kompetentnym zarządzaniu placówką oświatową. Program został opracowany przy udziale doświadczonych dyrektorów i praktyków oświaty, by w przyjazny sposób wspierać prawne aspekty funkcjonowania przedszkola. Dla Państwa wygody większość dokumentów została przygotowana w formacie Word, by można je modyfikować według własnych potrzeb.

Pisma, wzory i formularze dla przedszkoli to publikacja niezbędna w każdej placówce oświatowej, dzięki której z łatwością sporządzą Państwo odpowiednie dokumenty.

Już w sierpniu 2014 nowe zaktualizowane wydanie programu PISMA, WZORY i FORMULARZE DLA PRZEDSZKOLI

Zabawy Edukacyjne. „Magia przyrody”

„Zabawy edukacyjne. Magia przyrody” w prosty, ale zarazem „magiczny” sposób pozwoli na inspirującą realizację treści programowych związanych z edukacją przyrodniczą i ekologiczną w przedszkolu.  

Zabawy Edukacyjne. „Teatrzyk Przedszkolaka”

„Zabawy edukacyjne. Teatrzyk Przedszkolaka” to kolejna książka z serii publikacji wspomagających pracę nauczycieli przedszkolnych oraz rozwój dzieci.

"Teatrzyk Przedszkolaka" w unikalny sposób wprowadza nas w zagadnienia organizacji imprez teatralnych na każdą okazję.

Zabawy Edukacyjne. „Metoda projektu”

„Metoda projektu” w przedszkolu i szkole to innowacyjna publikacja zachęcająca do samodzielnej nauki

Publikacja „Metoda projektu” z serii „Zabawy Edukacyjne” to ciekawy sposób na urozmaicenie zajęć przedszkolakom i uczniom klas I-III - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego rozwiązywania problemów i rozwija kreatywność. Książka, dzięki zróżnicowanej tematyce, dostosowana jest do różnych grup wiekowych. „Metoda projektu” w przedszkolu i szkole sprawdzi się znakomicie!

Publikacja zawiera książkę z instrukcjami wykonania ponad 50 prac plastycznych oraz płyty CD z projektami edukacyjnymi i muzyką. „Metoda projektu” w przedszkolu i szkole uatrakcyjni program edukacyjny w przedszkolu i szkole, a także udowodni, że każde dziecko jest małym artystą, a nauka może być fascynującą przygodą.

Zabawy edukacyjne. Lepienie z gliny i innych mas plastycznych

„Zabawy edukacyjne. Lepienie z gliny i innych mas plastycznych” to zarówno bogato opisana podstawa teoretyczna, jak również scenariusze zajęć i zabaw, którym towarzyszą karty pracy. Praca w tworzywie plastycznym bardzo rozwija zmysł dotyku, szczególnie zaniedbany. Uwrażliwienie na wielość istniejących faktur, przyporządkowanych każdej fizycznej rzeczy, jest jednym z założeń pracy w tworzywie plastycznym.  


Facebook